Piękna dziewczyna prosi o kontakt już w pierwszej wiadomości? To może być oszust!

Aug 22, 2021, 3:38:25 PM

Piękna dziewczyna prosi Cię o podanie hasła? A może zachęca Cię, byś podał numer telefonu lub adres mailowy - w dodatku już w pierwszej wiadomości? Nie rób tego i nie odpowiadaj na taką wiadomość! Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.

Chcemy Cię ostrzec, abyś przed podaniem komuś, kogo nie znasz, swoich prywatnych danych zastanowił się, czy po drugiej stronie jest osoba, za którą się podaje. Pamiętaj - dopóki nie poznasz kogoś nieco lepiej, zachowaj czujność i zdrowy rozsądek - kieruj się zasadą ograniczonego zaufania.

Ja rozpoznać, że mogę zostać oszukany/oszukana?

Po pierwsze - scamerzy, przed którymi chcemy cię ostrzec, często proszą o przejście i kontaktowanie się z tobą poprzez aplikację Whatsapp. Tłumaczą to lepszym i szybszym kontaktem, na którym bardzo im zależy.

Po drugie - wiadomości od scamerów są zwykle pisane niepoprawną polszczyzną. Jeśli ktoś tłumaczy, że musi pisać, korzystając z tłumacza albo nie mówi tego wprost, ale wyraźnie widzisz, że ktoś ma problem z językiem polskim - zachowaj czujność!

Po trzecie - jeśli ktoś prosi cię o podanie prywatnych danych (maila, telefonu, hasła, adresu) - nigdy tego nie rób i zaproponuj kontynuację znajomości poprzez Sympatię. Jeśli to oszust - szybko straci zainteresowanie twoją osobą i poszuka innej "ofiary".

Masz wątpliwość? Zgłoś to!

Jeśli podejrzewasz, że kontaktuj się z tobą scammer, możesz nas o tym poinformować na trzy sposoby i podaj nam nazwę konta, które wzbudza twoje wątpliwości:

- napisz do nas

- będąc na podejrzanym profilu kliknij guzik "Zgłoś nadużycie"

Na pewno sprawdzimy każdy profil, który nam zgłosisz, a jeśli uznamy, że należy do oszusta - zablokujemy go!

Pamiętaj, twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!