Wróć     Sign in     Zarejestruj     Strefa VOD

Seks i związki w czasie pandemii Covid-19. Tak zmieniło się nasze życie!

Jul 31, 2021, 12:04:57 AM

Lockdown sprawił, że seks uprawiamy częściej niż dotychczas? Niekoniecznie. Tak przynajmniej wynika z raportu "COVID 365+" przygotowanego przez IPSOS. Naukowcy przeprowadzili badania na temat tego, jak zmieniło się nasze życie seksualne i związki w czasie pandemii koronawirusa. Czy jest się z czego cieszyć?

Tylko 18 proc. badanych przyznało, że w czasie pandemii seks uprawiali częściej niż zazwyczaj. Taka deklaracja najczęściej padała z ust osób w przedziale wiekowym 18-29. Zdecydowana większość, bo 66 proc. badanych, odpowiadała, że seks uprawia tak samo często jak dotychczas. W kwestii życia seksualnego niewiele się więc zmieniło. Na brak seksu lub rzadszy seks zdecydowanie częściej skarżą się kobiety. 16 proc. badanych twierdzi, że seks uprawia rzadziej niż zazwyczaj. 

Na pytanie, kto jest lepszym wsparciem dla nas: zwierzak czy partner/partnerka

69 proc. badanych odpowiedziało: partner/partnerka
31 proc. badanych odpowiedziało: zwierzak domowy

W czasie pandemii i całkowitego lockdownu nie brakuje powodów do kłótni. Niektórzy chcieli się rozstać. Aż 14 proc. badanych rozważało rozstanie z partnerem/partnerką. Statystycznie częściej dotyczyło to osób w przedziałach wiekowych 18-29 i 30-39. Wśród tych osób 26 proc. deklarowało, że w czasie pandemii chciało się rozstać tylko raz (statystycznie częściej odpowiadali tak mężczyźni), co najmniej 2-3 razy o rozstaniu pomyślało 39 proc. osób, a więcej razy - 35 proc. osób. Pozytywne jest to, że aż 86 proc. badanych w ogóle nie rozważało rozstania. Wygląda na to, że lockdown związkom jednak służy.

Badanie "COVID 365+" przeprowadził IPSOS. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.02 - 2.03.2021 metodą CAWI na próbie N=1004.